Czym są kody jednorazowe (awaryjnego logowania)

Kody jednorazowe są tzw "ostatnią deską ratunku" w przypadku kiedy na koncie 1login od WP jest aktywna weryfikacja dwuetapowa (online lub offline) a użytkownik utracił dostęp do swojego urządzenia z zainstalowaną aplikacja 1login od WP.

Po pomyślnym uruchomieniu weryfikacji dwuetapowej użytkownik dostanie komunikat z listą 10 unikalnych jednorazowych kodów logowania. W przypadku zgubienia czy utraty dostępu do telefonu z aplikacją 1login od WP te kody umożliwiają odzyskanie dostępu do konta 1login od WP (w tym do ewentualnie powiązanych kont pocztowych WP i O2). Zgubienie tych kodów może wiązać się z utratą dostępu do konta 1login od WP. Zalecamy aby kody pobrać i zapisać w innym miejscu nie związanym z usługą 1login od WP. Odradzamy zapisywanie kodów na skrzynce WP Poczty lub Poczty O2 która jest powiązana z tym kontem 1login od WP ponieważ utrata dostępu do 1login od WP wiąże się z utratą dostępu do powiązanych skrzynek pocztowych. W przypadku zgubienia telefonu z zainstalowaną aplikacją i aktywną weryfikacją dwuetapową instalacja aplikacji na nowym urządzeniu w celu weryfikacji będzie niemożliwa wynika to z tego, że logowanie do aplikacji też musi zostać potwierdzone na koncie 1login od WP.

Ważne: każdy kod wykorzystany może być tylko jeden raz, po wykorzystaniu ostatniego kodu dostaniemy możliwość wygenerowania nowych 10 kodów jednorazowych. Po zalogowaniu do profilu w zakładce bezpieczeństwo w każdym momencie możemy wygenerować listę nowych 10 kodów. Ważne: przy wygenerowaniu nowej listy kodów niezużyte kody z wcześniejszej listy tracą swoją ważność i nie można ich już wykorzystać.

Jeżeli chcemy się zalogować do konta 1login od WP na przykład przy próbie zalogowania do WP Poczty czy Poczty o2 a nie posiadamy w danym momencie urządzenia na którym mamy zainstalowaną aplikację 1login od WP, możemy skorzystać z jednego z kodów jednorazowych otrzymanych w trakcie aktywacji weryfikacji dwuetapowej.

Przy próbie logowania do konta otrzymamy komunikat zależny od formy weryfikacji dwuetapowej aktywowanej na koncie 1login od WP (metoda online lub offline).

Komunikat w przypadku aktywnej metody offline

Komunikat w przypadku aktywnej metody online.

W obu przypadkach musimy wybrać opcję wypróbuj inny sposób, która nas doprowadzi do tego ekranu, na którym musimy wybrać opcję "użyj kodu jednorazowego".

Po przejściu dalej zobaczymy ekran na którym mamy prośbę o wpisanie kodu z listy zapasowej 10 kodów. Ważne że na komunikacie jest podany numer kodu z listy tych 10 kodów, który należy podać (zakres 1-10).
Ważne każdy kod wykorzystany może być tylko jeden raz, po wykorzystaniu ostatniego kodu dostaniemy możliwość wygenerowania nowych 10 kodów jednorazowych.

Po zalogowaniu do profilu w zakładce bezpieczeństwo w każdym momencie możemy wygenerować listę nowych 10 kodów.
Ważne: przy wygenerowaniu nowej listy kodów niezużyte kody z wcześniejszej listy tracą swoją ważność i nie można ich już wykorzystać.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nasz zespół służy wsparciem i jest tu po to, aby Ci pomóc.
Skontaktuj się z nami.