Jak 1login od WP wpływa na korzystanie z konta pocztowego?

Gdy włączysz 1login od WP, będziesz korzystać z poczty, jak do tej pory.
Nic nie zmieni się w działaniu Twojej skrzynki. Włączenie 1login od WP nie wpłynie też na jej zawartość. Twoje maile i dokumenty będą tak bezpieczne, jak do tej pory.

  • Twój adres e-mail się nie zmieni.
  • Formularz logowania się nie zmieni. Zalogujesz się tak jak wcześniej – wpisując adres e-mail i hasło. Jeśli włączysz funkcję logowanie dwustopniowe, potwierdzisz wejście do skrzynki dodatkowo w wybrany przez siebie sposób. Nie zmienimy nic bez Twojej wiedzy.
  • Wygląd Twojej skrzynki się nie zmieni. Twoje maile, załączniki i dane będą tak dostępne i bezpieczne, jak wcześniej.

Dzięki 1login od WP zyskasz możliwość szybszego logowania do kont na różnych serwisach. Możesz też włączyć dodatkowe zabezpieczenie dostępu do konta pocztowego – logowanie dwustopniowe.

Co to jest 1login od WP?

To usługa, dzięki której zalogujesz się do serwisów Wirtualnej Polski i partnerskich za pomocą jednego loginu i hasła.

Czy założenie konta 1login od WP jest darmowe?

Tak, założenie i używanie konta 1login od WP jest i zawsze będzie darmowe.

Czy mogę założyć konto z dowolnym adresem e-mail?

Tak, konto 1login od WP można założyć za pomocą własnego adresu e-mail.
Nie musisz mieć konta na serwisach pocztowych WP i o2.

Czy mogę korzystać z 1login od WP gdy mam 2 lub więcej kont pocztowych?

Tak, każde ze swoich kont możesz połączyć z 1login od WP. Dzięki temu możesz zalogować się równocześnie na kilka kont i przełączać między nimi w zależności od potrzeby. Z Twojego komputera korzysta więcej osób, które też korzystają z 1login od WP? Nie musisz się bać utraty prywatności. Konta połączone z 1login od WP pozostają osobnymi kontami. Każde z nich można dodatkowo zabezpieczyć logowaniem dwustopniowym.

Czy muszę mieć smartfon i aplikację 1login od WP, by korzystać z usługi?

Nie, aplikacja 1login od WP jest potrzebna tylko, gdy chcesz włączyć dodatkowe zabezpieczenie dostępu do konta – logowanie dwustopniowe.

Czym jest logowanie dwustopniowe?

Logowanie dwustopniowe to dodatkowe zabezpieczenie Twojego konta przed osobami niepożądanymi. Dzięki niemu nawet jeśli ktoś pozna Twoje hasło, nie zaloguje się na Twoje konto bez Twojej zgody. By je włączyć, potrzebujesz darmowej aplikacji 1login od WP na smartfonie lub tablecie. Logowanie dwustopniowe nie jest obowiązkowe. Możesz korzystać z 1login od WP bez niego.Jak to działa?

  • W pierwszym etapie logowania podajesz adres e-mail lub login oraz hasło. 
To samo co wcześniej.
  • W drugim etapie podajesz specjalny kod z aplikacji mobilnej 1login od WP albo dostajesz powiadomienie na swoim telefonie lub tablecie. Nie dostanie ich osoba niepożądana. Nawet jeśli zna Twoje hasło i przejdzie pierwszy etap. Dzięki temu nie będzie mogła się zalogować na Twoje konto.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nasz zespół służy wsparciem i jest tu po to, aby Ci pomóc.
Skontaktuj się z nami.