Hasła jednorazowe aplikacji (jak utworzyć, jak usunąć)

Hasła jednorazowe są rozwiązaniem dla kont 1login od WP które są założone za pośrednictwem WP Poczty lub Poczty o2, nie dotyczy kont 1login od WP założonych adresami poza WP Pocztą czy Pocztą o2. Hasła jednorazowe są wykorzystywane w sytuacji kiedy na koncie 1login od WP jest aktywa weryfikacja dwuetapowa oraz do pobierania poczty chcemy używać zewnętrznego klienta np. Outlook, Apple, Mail, Samsung Mail, Thunderbird, Gmail, aplikacja mobilna WP Poczty, aplikacja mobilna Poczty o2 i inne.

Aby uruchomić hasła do aplikacji pocztowych trzeba zalogować się do profilu 1login od WP i przejść do sekcji bezpieczeństwo. W części hasła do aplikacji pocztowych należy wybrać zarządzaj, w następnym kroku zostaniemy poproszeni o podanie hasła do konta i wybrać dalej.

Na kolejnym kroku zobaczymy 2 listy, które pomogą nam w opisaniu do jakiego urządzenia i aplikacji generujemy hasło.

Pierwsza lista zawiera wybrane aplikacje do których chcemy utworzyć, jeżeli naszej aplikacji nie ma na tej liście to należy wybrać inne aplikacje pocztowe. Na tym kroku należy wybrać odpowiednią opcję i przejść do drugiej listy.

Druga lista zawiera listę urządzeń na którym mamy zainstalowaną aplikację pocztową. Po wybraniu odpowiedzi w obu listach należy wybrać przycisk wygeneruj hasło.

Na kolejnym ekranie widzimy hasło, które możemy podać w wybranej powyżej aplikacji pocztowej na wybranym urządzeniu.

Po wybraniu przepisaniu hasła do klienta poczty i wybraniu opcji gotowe pokaże się ekran z listą aktywnych haseł i z możliwością dodania kolejnego hasła aplikacji lub usunięcia dodanych wcześniej.

Po wybraniu utworzeniu haseł aplikacji i po powrocie do sekcji bezpieczeństwo sekcja haseł do aplikacji będzie wyglądała tak jak na poniższym zdjęciu

Ważne (przeczytaj wszystko poniżej):

  • to hasło działa tylko na jednym urządzeniu,
  • nie musisz go zapamiętywać,
  • hasło należy przepisywać bez spacji,
  • w razie zgubienia hasła można je ponownie wygenerować w profilu 1login od WP
  • liczba haseł jednorazowych, które można dodać jest nieograniczona, stare nieaktualne hasła można usuwać.
  • usunięcie hasła spowoduje że klient pocztowy korzystający z niego przestanie pobierać pocztę

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nasz zespół służy wsparciem i jest tu po to, aby Ci pomóc.
Skontaktuj się z nami.