Jak logować się kontem Facebook do 1login od WP?

1.Jak utworzyć konto 1login od WP za pomocą Facebook ?

Jeżeli posiadasz konto Facebook możesz założyć konto 1login od WP.

Na początek na stronie logowania wybierz logowanie za pomocą Facebooka:


Jeżeli Twój profil Facebook jest już zalogowany na urządzeniu to pojawi się komunikat o uprawnieniach jakie otrzymuje 1login od WP.

Wybierając edytuj możesz zweryfikować jakie dane otrzyma aplikacja.
Niezbędne do aktywowania usługi będzie przesłanie adresu e-mail powiązanego z portalem społecznościowym.
W przypadku odznaczenia zgody na pobranie adresu mailowego nie będziesz miał możliwości założenia konta 1login od WP poprzez Facebook.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych poprzez zaloguj z Facebook znajdują się w komunikacie w sekcji poniżej – Zasady ochrony prywatności i Regulamin.


Jeżeli Twój profil Facebook nie jest zalogowany na urządzeniu z którego korzystasz to pojawi się okno do zalogowania :
W następnym kroku przejdziesz do akceptacji zgód niezbędnych do założenia konta 1login od WP:

Zapoznaj się dokładnie z regulaminem oraz polityką prywatności oraz zaznacz wymagane pola do założenia konta 1login od WP i przejdź dalej.


Następnie pojawi się informacja o pomyślnym zalogowaniu do 1 login od WP.
W kolejnym kroku wyświetlone zostanie krótkie wprowadzenie dotyczące usługi.


W ten sposób znajdziesz się na stronie głównej.

Jeżeli podczas pierwszego logowania nie uzupełnisz danych osobowych w zakładce Dane konta to przy każdym kolejnym logowaniu pojawi się monit o ich uzupełnienie.

Po wybraniu ‘zabezpiecz dodatkowo konto’ pojawi się prośba o wprowadzenie pełnej daty urodzenia.

Wszystkie wprowadzone dane będą pomocne podczas weryfikacji przeprowadzanej z Biurem Obsługi Klienta w przypadku utraty dostępu do konta.
Jeżeli wybierzesz pomiń to w dowolnym czasie dane będzie można uzupełnić w zakładce Dane konta.2.Jak nadać hasło do konta 1login?Po zalogowaniu do 1login od WP w zakładce Bezpieczeństwo przy opcji "Hasło" wybierz "Zmień".
Pojawi się wówczas okno z możliwością nadania hasła do skrzynki.

Jeżeli nie nadasz hasła to podczas kolejnych logowań nadal będzie możliwość to zrobić.3.Jak odłączyć FB od konta 1login od WP?


Po zalogowaniu w zakładce ‘Bezpieczeństwo’ na dole sekcji możesz odłączyć logowanie za pomocą Facebooka od konta 1 login od WP zachowując konto.W pierwszym kroku należy wybierz "odłącz". Ze względów bezpieczeństwa, na tym etapie należy podaj hasło do konta 1login od WP lub skorzystaj z kodu PIN przesłanego na adres e-mail którym logujesz się do Facebooka:

Po wprowadzeniu PINu i wybraniu zweryfikuj należy potwierdzić odłączenie.
Następnie zobaczysz okno z możliwością nadania hasła do 1login od WP.

Jeżeli nie nadasz hasła i wybierzesz anuluj to nadal będzie możliwość zrobić to w zakładce Bezpieczeństwo.
Uwaga: W sytuacji kolejnego logowania do 1login od WP hasło będzie można nadać przez wybranie na stronie logowania nie pamiętam hasła lub klikając zaloguj z Facebook.

W sytuacji, w której wcześniej zostało nadane hasło do naszego konta 1login od WP pojawi się monit o wprowadzenie hasła.


Konto, które posiada nadane hasło pozwoli po autoryzacji hasłem na natychmiastowe odłączenie.
Na koncie, na którym nie zostało nadane hasło wyświetli się informacja:

Po ponownym zatwierdzeniu odłączania konta, otrzymasz monit o nadanie hasła do konta 1login od WP, aby w przyszłości bez problemów logować się do aplikacji.

W ten sposób zakończysz sukcesem odłączenie konta Facebook. Spowoduje to, że przy kolejnym logowaniu konieczne będzie podanie ustalonego wcześniej hasła do 1login od WP lub przepisaniu PINu przesłanego na adres mailowy.


Jeżeli postanowisz na nowo połączyć konto Facebook z 1login od WP to podczas logowania wybierz zaloguj się z Facebook, co spowoduje ponowne podłączenie.
4.Czy jeżeli mam adres e-mail WP Poczty lub Poczty o2 to czy mogę skorzystać z opcji zaloguj z Facebook do konta 1login od WP?Użytkownicy konta Facebook założonego za pomocą WP Poczty oraz Poczty o2 nie mogą skorzystać z opcji zaloguj z FB.
Przy próbie zalogowania pojawi się następujący komunikat:

Aby zalogować się do 1login od WP przejdź na stronę logowania, wybierz załóż konto i postępuj zgodnie z wyświetlanymi informacjami.

Jest to zabezpieczenie ograniczające ryzyko utraty dostępu do konta pocztowego w przypadku kiedy stracisz dostęp do profilu Facebook.


5.Nie pamiętam hasłaAby zresetować hasło do konta 1login od WP na formularzu logowania wybierz opcję "Nie pamiętasz hasła?", a następnie przejdź dalej po wprowadzeniu adresu mailowego.
Otrzymasz wówczas informację, że na adres mailowy, którym logujesz się do 1 login od WP poprzez Facebook została wysłana wiadomość z PINem do odzyskania dostępu.


Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nasz zespół służy wsparciem i jest tu po to, aby Ci pomóc.
Skontaktuj się z nami.