Jak włączyć i wyłączyć logowanie dwustopniowe?

Aby uruchomić logowanie dwustopniowe zaloguj się do swojego profilu 1login od WP z poziomu strony 1login.wp.pl

W profilu usługi 1login od WP wybierz zakładkę bezpieczeństwo i w sekcji o nazwie "Logowanie dwustopniowe" wybierz opcję włącz.Jeżeli do profilu Twojego konta wcześniej nie zostały wprowadzone dane to na kolejnym kroku pojawi się informacja o konieczności wprowadzenia danych osobowych oraz metody odzyskania dostępu do konta.

Następnie po wybraniu uzupełnij dane i zabezpiecz konto należy wypełnić wymagane dane.


Po uzupełnieniu danych wybierz dalej i ponownie kliknij włącz. Zobaczysz ekran z informacjami o korzyściach logowania dwustopniowego. Po zapoznaniu się, wybierz zabezpiecz swoje konto.


Ze względów bezpieczeństwa, na tym kroku podaj hasło do konta 1login od WP, na którym jesteś w trakcie aktywacji zalogowany. Następnie wybierz dalej.

 

W tym kroku dokonujesz wyboru pomiędzy jedną z dwóch metod logowania dwustopniowego. Obie metody wymagają posiadania zainstalowanej aplikacji 1login od WP na twoim telefonie lub tablecie. Najlepiej aby to urządzenie było urządzeniem, które posiadasz najczęściej w pobliżu.

Aby wyłączyć logowanie dwustopniowe zaloguj się do swojego profilu 1login od WP z poziomu strony 1login.wp.pl


W polu logowanie dwustopniowe pod informacją potwierdzającą korzystanie z funkcji widoczne jest logowanie kodem, logowanie powiadomieniem lub logowanie kluczem bezpieczeństwa. 
W zależności od tego, która opcja jest dostępna, widoczne jest pole: wł./wył. W celu wyłączenia wystarczy przesunąć suwak z wł. na wył. 


Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nasz zespół służy wsparciem i jest tu po to, aby Ci pomóc.
Skontaktuj się z nami.