Jak włączyć logowanie kodem?

Aby włączyć lub wyłączyć logowanie kodem wejdź na stronę 1login.wp.pl lub do aplikacji 1login od WP.

Po zalogowaniu do profilu 1login od WP przejdź się do sekcji bezpieczeństwo i wybierz opcję włącz weryfikację. Możliwość włączenia logowania dwustopniowego jest widoczna również na stronie głównej profilu 1login od WP.


Po wybraniu zabezpiecz swoje konto zobaczysz ekran z informacjami o korzyściach logowania dwustopniowego. Po zapoznaniu się wybierz chcę zabezpieczyć konto.


Ze względów bezpieczeństwa, na tym kroku podaj hasło do konta 1login od WP, na które jesteś w trakcie aktywacji zalogowanym. Po wpisaniu poprawnego hasła wybierz opcję dalej.

 

Na tym kroku dokonujesz wyboru pomiędzy jedną z dwóch metod logowania dwustopniowego. Obie metody wymagają posiadania zainstalowanej aplikacji 1login od WP na twoim telefonie lub tablecie. Sugestia: najlepiej, aby to urządzenie było urządzeniem, które posiadasz najczęściej w pobliżu.
Następnie wybierasz opcję "logowanie kodem" i klikasz dalej.


Po wybraniu opcji "logowanie kodem" zobaczysz stronę z kodem QR, który należy zeskanować za pomocą aplikacji 1login od WP

Poniżej znajdziesz widok ze strony profilu 1login od WP-zeskanuj kod aplikacją (szczegóły poniżej), po zeskanowaniu możesz wybrać dalej.W pierwszym kroku w aplikacji wybierz opcję "potwierdzasz logowanie dwustopniowe?"
W kolejnym kroku dokonasz wyboru czy chcesz zeskanować kod QR czy ręcznie go przepisać (specjalny kod na stronie). Jeżeli  wybierzesz "zeskanuj kod QR" to w kolejnym kroku zostaniesz zapytany o nadanie aplikacji dostępu do aparatu i multimediów w celu zeskanowania kodu ze strony.
Po zeskanowaniu kodu zobaczysz 6 cyfrowy kod, który ma poniżej zapisaną nazwę twojego konta i czas przez ile tego kodu możesz użyć. Każdy kod jest ważny przez 30s, po tym czasie wygeneruje się kolejny kod.

Ważne: przy wykorzystywaniu wpisz go i zatwierdź na stronie w czasie kiedy ten kod jest ważny. Jeżeli zatwierdzisz logowanie po przedawnieniu kodu to strona pokaże, że kod jest nieważny i poprosi o ponowienie próby podania kodu.

Po zeskanowaniu kodu i wciśnięciu dalej-zobaczysz komunikat z koniecznością podania kodu weryfikacyjnego, który wyświetla aplikacja po jego dodaniu. Po wpisaniu kodu bez spacji przejdź dalej.

 

Po pomyślnym uruchomieniu jednej z dwóch metod logowania dwustopniowego dostaniesz komunikat z listą 24 kluczy awaryjnych. W przypadku zgubienia czy utraty dostępu do telefonu z aplikacją 1login od WP te klucze umożliwiają odzyskanie dostępu do konta 1login od WP (w tym do ewentualnie powiązanych kont pocztowych WP i O2).
Zgubienie kluczy awaryjnych może wiązać się z utratą dostępu do twojego konta 1login od WP.
Pamiętaj o tym, aby pobrać i zapisać klucze w innym miejscu niezwiązanym z usługą 1login od WP. Nie zapisuj kluczy na skrzynce WP Poczty lub Poczty O2, która jest powiązana z tym kontem 1login od WP. Utrata dostępu do 1login od WP wiąże się z utratą dostępu do twoich powiązanych skrzynek pocztowych.Plik z kluczami, który pobierze się na Twoje urządzenie po kliknięciu Pobierz i przejdź dalej będzie nosił nazwę klucze_awaryjne wraz z datą ich pobrania.


Po tym kroku logowanie dwustopniowe na koncie 1login od WP jest już aktywne, co oznacza, że przy każdym następnym logowaniu do usługi 1login i usług z nią powiązanych (WP Poczta, Poczta O2, WP Pilot etc.) będzie wymagało: oprócz podania adresu e-mail i hasła, również zatwierdzenia logowania z urządzenia z zainstalowaną aplikacją 1login od WP logowania powiadomieniem lub logowania kodem wygenerowanym w aplikacji 1login od WP.


Pamiętaj: Jeżeli będzie występował problem z wygenerowaniem kodu, zaloguj się do konta 1login wyłącz logowanie dwustopniowe i włącz je na nowo. Ważne: Odinstalowanie aplikacji 1 login uniemożliwi logowanie kodem.


Aby wyłączyć logowanie dwustopniowe zaloguj się do swojego profilu 1login od WP z poziomu strony 1login.wp.pl


W polu logowanie dwustopniowe pod informacją potwierdzającą korzystanie z funkcji widoczne jest logowanie kodem, logowanie powiadomieniem lub logowanie kluczem bezpieczeństwa. 
W zależności od tego, która opcja jest dostępna, widoczne jest pole: wł./wył. W celu wyłączenia wystarczy przesunąć suwak z wł. na wył. 

 

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nasz zespół służy wsparciem i jest tu po to, aby Ci pomóc.
Skontaktuj się z nami.