Nie pamiętam hasła

Aby odzyskać hasło można wykorzystać jednej z trzech* metod odzyskiwania hasła:

  • wysłanie na e-mail kodu pin, który po wpisaniu na stronie umożliwi nam zmianę hasła do naszego konta
  • wysłanie za pośrednictwem sms kodu pin, który po wpisaniu na stronie umożliwi nam zmianę hasła do naszego konta
  • odpowiedzi na pytania pomocnicze które były ustalone przy zakładaniu skrzynki na WP Poczcie i Poczcie o2. Ważne: pytania pomocnicze są dostępne jedynie dla kont na WP Poczcie i Poczcie o2, które w trakcie przejścia na 1login od WP miały tą opcję aktywną. Nowi użytkownicy 1login od WP nie mogą skorzystać z opcji haseł pomocniczych.

Aby zresetować hasło do konta 1login od WP użytkownik na formularzu logowania musi wybrać opcję "Nie pamiętasz hasła?".

Na kolejnym kroku użytkownik musi podać adres e-mail należący do konta 1login od WP do którego próbuje odzyskać hasło.

Po podaniu poprawnego adresu e-mail i wybraniu opcji dalej pojawi się ekran na którym będą dwie lub trzy metody odzyskiwania hasła, wiadomość sms, e-mail pomocniczy, pytanie pomocnicze*

Ważne: pytania pomocnicze są dostępne jedynie dla kont na WP Poczcie i Poczcie o2, które w trakcie przejścia na 1login od WP miały tą opcję aktywną. Nowi użytkownicy 1login od WP nie mogą skorzystać z opcji haseł pomocniczych.

W kolejnych krokach będzie opisane jak odzyskać hasło za pośrednictwem każdej z dostępnych metod.

Wiadomość SMS

Po wybraniu opcji "wiadomość sms" użytkownik będzie miał informację o tym, że musi wysłać sms pod specjalny numer (uwaga: usługa płatna !). W odpowiedzi zwrotnej użytkownik otrzyma kod, który musi wpisać poniżej.

E-mail pomocniczy

Po wybraniu opcji "e-mail pomocniczy" użytkownik zostaje poinformowany o tym, że na jego adres e-mail został wysłany kod pin który trzeba wpisać poniżej w formularzu.

Wygląd wiadomości w której zostanie wysłany pin do resetu hasła na koncie 1login od WP.

Pytanie Pomocnicze

Na tym kroku użytkownik musi odpowiedzieć na pytanie pomocnicze, które miał utworzone na swoim koncie WP Poczty czy Poczty o2 przed przejściem do usługi 1login od WP. Uwaga: odpowiedź musi się zgadzać 1:1 z tym co zostało zapisane w koncie pocztowym łącznie z wielkością czcionek. Po wpisaniu odpowiedzi na pytanie pomocnicze należy podać swoją datę urodzenia, która została wprowadzona w koncie WP Poczty lub Poczty o2 lub ewentualnie była aktualizowana już po utworzeniu konta 1login od WP.

Na kolejnym kroku użytkownik otrzyma możliwość zmiany hasła. Zalecamy zapamiętanie hasła i ustawienie hasła silnego i takiego, które nie jest stosowane na innych serwisach, przy zachowaniu tych zasad ryzyko przejęcia lub utraty dostępu do konta jest znacznie mniejsze.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nasz zespół służy wsparciem i jest tu po to, aby Ci pomóc.
Skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się