Jak logować się kontem Apple do 1login od WP?

1. Jak utworzyć konto 1login od WP za pomocą konta Apple?

Jeśli posiadasz konto Apple możesz założyć konto 1login od WP.
Na początek na stronie logowania kliknij przycisk Zaloguj z Apple:

W polach formularza podaj swój Apple oraz hasło do konta.

Następnie zezwól na logowanie z Apple i wpisz kod weryfikacyjny z zaufanego (Twojego) urządzenia Apple lub z wiadomości wysłanej SMS na powiązany z kontem Apple numer telefonu.
W kolejnym kroku możesz zaufać przeglądarce, aby nie wpisywać kodu weryfikacyjnego przy każdym logowaniu z tego urządzenia.

Potwierdź lub edytuj swoje dane — imię, nazwisko oraz adres e-mail.
Zostaną one automatycznie wypełnione na podstawie informacji z Twojego konta Apple.

Jeśli chcesz, możesz edytować imię i nazwisko oraz udostępnić lub ukryć adres e-mail.


Ukrycie adresu e-mail spowoduje, że konto 1login od WP zostanie utworzone na losowy unikalny adres e-mail w domenie @privaterelay.appleid.com
Więcej o ukrytym adresie e-mail:https://support.apple.com/pl-pl/HT210425
Pamiętaj, że w przypadku 1login od WP niemożliwa jest edycja adresu e-mail, dlatego, jeśli zależy Ci, na nieprzypadkowym adresie e-mail podczas rejestracji należy wybrać opcję Udostępnij mój adres e-mail.

W następnym kroku przejdziesz do akceptacji zgód niezbędnych do założenia konta 1login od WP.
Zapoznaj się dokładnie z regulaminem oraz polityką prywatności, oraz zaznacz wymagane pola do założenia konta 1login od WP i przejdź dalej.
Następnie pojawi się informacja o pomyślnym zalogowaniu do 1login od WP.
W ten sposób znajdziesz się na stronie głównej.
Jeżeli podczas pierwszego logowania nie uzupełnisz danych osobowych w zakładce Dane konta, to przy każdym kolejnym logowaniu pojawi się monit o ich uzupełnienie.
Po wybraniu ‘zabezpiecz dodatkowo konto’, pojawi się prośba o wprowadzenie pełnej daty urodzenia.


Wszystkie wprowadzone dane będą pomocne podczas weryfikacji przeprowadzanej z Biurem Obsługi Klienta w przypadku utraty dostępu do konta.2.Jak nadać hasło do konta 1login?

Po zalogowaniu do 1login od WP w zakładce Bezpieczeństwo przy opcji "Hasło" wybierz "Zmień".
W pierwszej kolejności zobaczysz informację, że na Twój adres mailowy został przesłany kod PIN w celu potwierdzenia tożsamości.
Pojawi się wówczas okno z możliwością nadania hasła do skrzynki.Jeżeli nie nadasz hasła, to podczas kolejnych logowań nadal będzie możliwość to zrobić.3. Jak odłączyć konto Apple od konta 1login od WP?

Po zalogowaniu w zakładce Bezpieczeństwo na dole sekcji możesz odłączyć logowanie za pomocą Apple od konta 1 login od WP, zachowując konto.

W pierwszym kroku należy wybrać Odłącz.
 
Ze względów bezpieczeństwa, na tym etapie należy podaj hasło do konta 1login od WP lub skorzystaj z kodu PIN przesłanego na adres e-mail, który podano przy zakładaniu konta z Apple.


Po wprowadzeniu PINu i należy potwierdzić odłączenie.


Następnie zobaczysz okno z możliwością nadania hasła do 1login od WP.

Jeżeli nie nadasz hasła i wybierzesz anuluj, to nadal będzie możliwość zrobić to w zakładce Bezpieczeństwo.

Uwaga: W sytuacji kolejnego logowania do 1login od WP hasło będzie można nadać, przez wybranie na stronie logowania nie pamiętam hasła lub klikając zaloguj z Apple.
W sytuacji, w której wcześniej zostało nadane hasło do naszego konta 1login od WP pojawi się monit o wprowadzenie hasła.
Konto, które posiada nadane hasło, pozwoli po autoryzacji hasłem na natychmiastowe odłączenie.

Na koncie, na którym nie zostało nadane hasło, wyświetli się informacja:Odłączenie Apple spowoduje wyłączenie funkcji „Zaloguj się z Apple”.
W przyszłości zalogowanie się do obecnego konta 1login od WP będzie możliwe tylko poprzez ponowne użycie funkcji „Zaloguj się z Apple”.
Jeśli dla tego konta zostało utworzone hasło, można logować się do niego również za pomocą adresu e-mail i hasła.
Jeżeli postanowisz na nowo połączyć konto Apple z 1login od WP to podczas logowania wybierz zaloguj się z Apple, co spowoduje ponowne podłączenie.

Jeżeli odłączysz konto 1login od WP w ustawieniach swojego konta Apple, podczas ponownej próby zalogowania do 1login od WP za pomocą Apple uruchomi się ponownie proces rejestracji.
Aby przywrócić swoje poprzednie konto 1login od WP podczas potwierdzania danych, należy wybrać taką samą opcję, jak poprzednio — odpowiednio „Ukryj mój adres e-mail” lub „Udostępnij mój adres e-mail”.
W przeciwnym wypadku zostanie stworzone nowe konto 1login od WP.4. Czy jeżeli mam adres e-mail WP Poczty lub Poczty o2 to, czy mogę skorzystać z opcji zaloguj z Apple do konta 1login od WP?Użytkownicy konta Apple założonego za pomocą WP Poczty oraz Poczty o2 nie mogą skorzystać z opcji zaloguj z Apple.
Przy próbie zalogowania pojawi się następujący komunikat:


Aby zalogować się do 1login od WP, przejdź na stronę logowania, wybierz załóż konto, następnie postępuj zgodnie z wyświetlanymi informacjami.


Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nasz zespół służy wsparciem i jest tu po to, aby Ci pomóc.
Skontaktuj się z nami.