Do czego służy aplikacja 1login od WP (Android i Apple iOS)

Aplikacja 1login od WP umożliwia uruchomienie i korzystanie z logowania dwuetapowego na Twoim koncie 1login od WP. Aplikacja obsługuje 2 metody autoryzacji logowania dwuetapowego: metoda offline i metoda online (push).

Metoda offline - jej największą zaletą jest to, że do wygenerowania kodu logowania, aplikacja na urządzeniu mobilnym nie potrzebuje dostępu do Internetu. Aplikacja co 60 sekund generuje unikalny kod dla danego konta 1login od WP. Użytkownik logujący się do swojego konta 1login od WP po podaniu adresu e-mail i hasła musi wpisać kod, który w danym momencie wyświetla mu się na urządzeniu mobilnym w aplikacji. Ważne: każdy wygenerowany przez tę aplikację kod jest ważny tylko przez 60 sekund, przez co jeżeli Użytkownik zatwierdzi ten kod po jego przedawnieniu, będzie musiał podać raz jeszcze aktualny kod. Metoda offline obsługuje możliwość dodawania większej ilości kont 1login od WP, każde kolejne konto w danym momencie będzie wyświetlało inny kod logowania.

Metoda online  - metoda online jest znacznie szybszą oraz wygodniejszą metodą logowania do konta 1login od WP, jednak wymaga aby urządzenie na którym jest zainstalowana aplikacja miało dostęp do Internetu. Użytkownik logujący się do swojego konta 1login od WP po podaniu adresu e-mail i hasła na swoim urządzeniu mobilnym z zainstalowaną aplikacją 1login od WP dostanie komunikat (poniżej zdjęcia), w którym wyświetlają mu się informacje kto, gdzie, kiedy i za pomocą czego próbuje się zalogować. Użytkownik jeżeli na urządzeniu mobilnym wybierze opcje tak to automatycznie zostanie zalogowany, jeżeli wybierze nie to próba logowania z innego urządzenia zostanie wstrzymana.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nasz zespół służy wsparciem i jest tu po to, aby Ci pomóc.
Skontaktuj się z nami.