Otrzymuję podejrzane wiadomości

Wiadomości administracyjne pochodzące od Wirtualnej Polski oraz zaufanych partnerów oznaczone są zawsze zieloną tarczą zgodnie z naszą polityką komunikacji z Użytkownikami: https://pomoc.wp.pl/polityka-komunikacji

Mailingi od Wirtualnej Polski dotyczące Państwa kont pocztowych nigdy nie zawierają wyrażeń takich jak:

  • Twoje konto zostanie usunięte/zablokowane
  • Twoja skrzynka jest przepełniona
  • przedłuż ważność skrzynki mailowej
  • Twoje hasło wygasło

Wiadomości administracyjne nie zawierają również linków skłaniających do kliknięcia, przekierowań ani załączników.

Jeśli w skrzynce pocztowej znajduje się nietypowa wiadomość podobna do wiadomości administracyjnej lub też budzący podejrzenia mail od kuriera, banku bądź innego nieznanego nadawcy, może to być próba oszustwa.

Phishing czyli fałszywe wiadomości, które mają na celu wyłudzenie danych lub pieniędzy, bądź też rozpowszechnianie złośliwego oprogramowania to maile, których nadawca podszywa się pod firmy (banki, firmy kurierskie, platformy streamingowe, inne duże portale np. społecznościowe). Mail tego typu ma przypominać wizualnie wiadomość od godnego zaufania nadawcy, najczęściej znanej i dużej firmy. Phishing jest powszechnym oszustwem, może zawierać niebezpieczne załączniki (najczęściej .pdf) lub linki.

Jeśli na skrzynce pocztowej znajduje się wiadomość budząca podejrzenia odnośnie autentyczności, nie odpowiadaj na nią i jak najszybciej zgłoś otrzymanie podejrzanego maila bezpośrednio na adres e-mail kontakt@pomoc.wp.pl lub abuse@wp.pl.

Jeśli podejrzana wiadomość została wysłana przez użytkownika poczty wp.pl lub o2.pl również zachęcamy do zgłoszenia takiej wiadomości pod adresem mailowym abuse@wp.pl.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nasz zespół służy wsparciem i jest tu po to, aby Ci pomóc.
Skontaktuj się z nami.